Asus RT-AX88U – nová generácia WiFi 6 je tu!

Balenie a parametre

Nedávno sme vám priniesli recenziu herného routra Asus, ktorý zaujal podsvietením RGB. Dnes sa pozrieme na ďalší smerovač od tejto spoločnosti, ktorý je zase unikátny v inom smere. Ide totiž o jeden z prvých routrov WiFi 6 alebo teda takých, čo podporujú nový štandard 802.11 ax. Poďme sa pozrieť, aké vylepšenia novinka prináša a aké reálne rozdiely uvidíte oproti doteraz používaným routrom 802.11 ac.

Základné parametre

Balenie a exteriér

Obsah balenia aj jeho dizajn pripomína ostatné smerovače tohto výrobcu. Hneď tak viete, o aký model ide a aké sú jeho hlavné funkcie.

Vnútri nájdete samotný router, antény, kábel LAN, napájací adaptér a dokumentáciu, ako už býva zvykom.

AX88U je dizajnovo zhodný s predchodcom AC88U, s ktorým ho aj budeme neskôr porovnávať.  Líši sa len v doplnkovej farbe, ktorá teraz nie je červená ale zlatá. Nájdeme ju vnútri routra aj na anténach.

   

Spodná strana je celá perforovaná, aby sa router mohol dobre chladiť. Pri používaní sa vie totiž značne zohriať. Podobne ako pri hernom ROG AC2900, aj AX88U má plastové čierne telo, ktoré je doslova magnet na odtlačky.

Vzadu sa nachádza takmer celá konektivita. Je tu USB 3.0, 1Gb port WAN, až 8× 1Gb konektorov RJ-45, dvojica antén, tlačidlá WPS a reset, napájací konektor a zapínacie tlačidlo. Hlavnou prednosťou je predovšetým osem portov LAN, ktoré nájdeme v tomto rade smerovačov a potom ešte štvorcových routroch ROG.

Vpredu je ďalší port USB 3.0, ktorý sa ukrýva za plastovou krytkou. Na ľavej strane na rovnakom mieste sú tlačidlá na vypnutie indikátorov LED a vypnutie WiFi.

Router je pomerne veľký a ťažký, odporúčame preto dobre zvážiť miesto, kam ho umiestnite. Po dizajnovej stránke sa oproti predchodcovi líši naozaj len v zlatej farbe, mierne zmenenom poradí prvkov na zadnej strane a nahradením USB 2.0 rýchlejším USB 3.0 tiež na zadnej strane.

Hlavné zmeny sú teda funkčné a tie sa dozviete v sekcii testov. Predtým sa však pozrieme aké zmeny prináša WiFi 6 a taktiež na webové rozhranie routra.

  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Asus TUF Gaming BE3600: S rozumnou cenou proti top modelom

Asus TUF Gaming BE3600 prináša WiFi 7 za dostupnú cenu a nestráca ani súboji so staršími modelmi z vyšších tried. Router v našom teste prekvapil vysokým výkonom a ukázal, že aj zariadneie za priaznivú cenu môže ponúknuť špičkovú rýchlosť aj špičkovú stabilitu. Zdá sa, že tu máme tu nového favorita pre hráčov a náročných používateľov. Poďte sa naňho pozrieť. Celý článok „Asus TUF Gaming BE3600: S rozumnou cenou proti top modelom“ »

  •  
  •  
  •  

Test Asus Astral LC GeForce RTX 5090 OC Ed.: Extrém s AiO

Nevýhodou extrémně výkonné GeForce RTX 5090 je vysoká spotřeba velkého čipu GB202. I když výrobce osadí na kartu špičkový vzduchový chladič, je nutné ještě zajistit dostatečně výkonné systémové chlazení, které ze skříně odvede teplo vydávané bezmála 600W kartou. Karty s vodním chlazením AiO mohou ale nabídnout ještě lepší provozní vlastnosti díky většímu chladiči s trojicí 120mm ventilátorů a ohřátý vzduch odvádět rovnou ven ze skříně. Celý článok „Test Asus Astral LC GeForce RTX 5090 OC Ed.: Extrém s AiO“ »

  •  
  •  
  •  

Asus ROG Strix B860-G Gaming WiFi: Micro ATX? Tiež možnosť

Menší formát, ale stále dobrá pripravenosť aj na najvýkonnejšie procesory. Základná doska ROG Strix B860-G Gaming WiFi má dostatočne robustnú napájaciu kaskádu aj pre Core Ultra 9 285K a jej výhoda je napríklad v menšej výške. To túto základnú dosku predurčuje na použitie v nižších a celkovo v priestorovo úspornejších skrinkách, ktorých je na trhu poskromne podobne ako slušnejších základných dosiek μATX. Celý článok „Asus ROG Strix B860-G Gaming WiFi: Micro ATX? Tiež možnosť“ »

  •  
  •  
  •  

Komentáre (3) Pridať komentár

  1. Tak kolik jste nameril? Pokud ma clovek velky dum a potrebuje takoveto routry dva, tri, sezerou pri spotrebe okolo 15W klidne i pres sto korun/4€ za mesic

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *