BeQuiet! Light Wings (BL072): Okrem ARGB LED i pevný rotor

Merania intenzity (a spotreby) osvetlenia

Osvetlené ventilátory BeQuiet! majú oproti mnohým konkurenčným modelom výhodu v pevnejšom vyhotovení rotora. Je to aj vďaka tomu, že nie je vyrobený zo „svetlovodivého“ materiálu a preto niekomu ventilátory Light Wings sa nemusia páčiť, ale aerodynamicky mávajú oproti iným modelom navrch. To nielen pre voľbu surovým a ich robustnosť, ale celkovo aj pre tvar lopatiek.

Merania intenzity (a spotreby) osvetlenia

Súčasťou moderných ventilátorov je často aj osvetlenie. Nejedná sa už síce o „chladiaci“ parameter, ale pre niektorých používateľov je prítomnosť (A)RGB LED dôležitá. Preto v rámci testov meriame aj to, ako intenzívne toto osvetlenie je. Tieto testy ako jediné prebiehajú externe, mimo veterný tunel.

Svietivosť ventilátorov zaznamenávame v komore s reflexnými stenami. Takáto vnútorná úprava je dôležitá pre zvýšenie rozlíšenia na to, aby sme pri ventilátoroch s nižšou svietivosťou vôbec niečo namerali. Ale aj preto, aby sa namerané hodnoty nezlievali a bolo evidentné, ktorý ventilátor svieti sviac a ktorý menej.

Ventilátor v svetelnej komore na meranie intenzity (A)RGB LED

Intenzita osvetlenia je snímaná vo vodorovnej polohe ventilátora, nad ktorým je snímač luxmetra (UNI-T UT383S). Ten je nacentrovaný na komory s priezorom na snímanie intenzity osvetlenia.

Osvetlenie regulujeme cez IR ovládač a odtieň nastavujem na úroveň RGB 255, 255, 255 (biela). Jas zaznamenávame pri maximálnej a minimálnej intenzite. Podľa toho ľahko zistíte, či je svietivosť ventilátora dostatočne vysoká, ale naopak i to, či je pre vás spodná úroveň dostatočne nízka.

Popri intenzite jasu meriame aj spotrebu, ktorá jej prináleží. To znovu cez bočník, ktorý je medzi zdrojom Gophert CPS-3205 a ovládačom (A)RGB LED. Po tomto získavame údaj o spotrebe osvetlenia. V grafoch ju udávame samostatne, ale aj v súčte so spotrebou motorčeka ako celkový maximálny príkon ventilátora.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Hádanka BeQuiet! (1/2025). Spoznáš, čo je na fotografii?

Na základe veľkej popularity formátu hádaniek (Axagon) v minulom roku sme sa rozhodli nadviazať a pokračovať – tentokrát s BeQuiet! Produktové portfólio, ktoré táto značka má, je nášmu zameraniu veľmi blízko a o to zaujímavejšie pátranie po tom, čo vidíte na fotodetaily, môže byť. To na konci roka vyhodnotíme a uvidíme. Teraz, na začiatok, bude ale treba vyriešiť prvú, januárovú výzvu. Aj za tú budú odmeňovaní najúspešnejší riešitelia. Celý článok „Hádanka BeQuiet! (1/2025). Spoznáš, čo je na fotografii?“ »

  •  
  •  
  •  

BeQuiet! Pure Wings 3 (BL105): Tichý, efektívny, za OK cenu

Niektoré ventilátory sú „príliš drahé“, iné zase trpia na viacero technických nedokonalostí. Tie, prirodzene, vychádzajú z lacnejšej výroby, ale existuje aj snaha o akúsi… rovnováhu. To napríklad od BeQuiet! modelmi Pure Wings. Najnovšie varianty s poradovým číslom 3 (Pure Wings 3) sme s mohutnou konkurenciou detailne porovnali aj v 120-milimetrovom formáte. A možno ich označiť za historicky najdokonalejšie. Jednoznačne. Celý článok „BeQuiet! Pure Wings 3 (BL105): Tichý, efektívny, za OK cenu“ »

  •  
  •  
  •  

BeQuiet! Dark Rock Pro 5 – Povedený nástupce legendy

Značku BeQuiet!, kterou zde asi nemusím blíže představovat, uvedla zkraje tohoto roku špičkový chladič Dark Rock Elite. Spolu s ním byl uveden také Dark Rock Pro 5, který však zůstal poněkud skrytý ve stínu svého elitního sourozence, což bych dnes rád napravil. Pevně věřím, že se i páté generaci chladiče Dark Rock Pro povede úspěšně navázat na předchozí verze, které byly vždy vyhlášené svojí nekompromisní chladicí účinností a tichým chodem. Celý článok „BeQuiet! Dark Rock Pro 5 – Povedený nástupce legendy“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *