Galéria temovíznych fotiek
Na kompletizáciu tria najvýznamnejších výrobcov základných dosiek k Asusu a Gigabytu pridávame na porovnanie MSI. Model X370 Pro Carbon je o zhruba tridsať dolárov lacnejší, preto je zaujímavé sledovať, ako sa tieto úspory premietli do celkovej kvality a možností dizajnu. Už teraz však musíme konštatovať, že je mimoriadne zdatným súperom, ktorého treba brať vážne.
Galéria termovíznych fotiek
Doska MSI X370 Gaming Pro Carbon je na snímkach vľavo. Vpravo je na porovnanie Asus ROG Strix X370-F Gaming so špičkovými MOSFETmi IR3555M.
Mimo záťaž
V záťaži (stock CPU)
V záťaži (OC CPU)
Mimo záťaž bez pasívov
V záťaži bez pasívov (stock CPU)
- Contents
- Parametre a detaily
- Možnosti regulácie ventilátorov
- Metodika testovania
- Reporty z interných snímačov (čipset, VRM, ...)
- Zahrievanie kaskády – stock + rovnaké OC
- Galéria temovíznych fotiek
- Spotreba – stock + rovnaké OC
- Hodnotenie
Toto sú vážne parádne recky, palec hore hlavne za detailné rozbory regulácie fanov, k tomu sa človek absolútne nikde nedopátra. To vie potom zamrzieť hlavne vtedy ak chce človek základ na ktorom chce postaviť ultra-low rpm systém.
Prošla mi rukami B350 Gaming Pro Carbon. Je to prakticky totožná deska jako X370 verze, až na M.2 a PCIe. Za tu cenu dobrá deska, ale má svoje chyby. OC RAM do 3200MHz je v pohodě, ale cokoliv vyššího už je problém. Nepodporuje Speedfan. Bios mi připadal jako nějaká „Lite“ osekaná verze. Jelikož stojí jen 3k, dají se ty mínusy tolerovat, ale v budoucnu má MSI na čem zapracovat.