Niečo pre fanúšikov Asus: komplet zostava ROG v skrinke Z11

Unboxing a detaily

Do redakcie nám prišla veľmi netradičná a pomerne unikátna skrinka. Ide o ROG Z11, ktorú výrobca predstavil už na začiatku roka na CES 2020. Skrinka ukrýva niekoľko špecialít, ako napríklad možnosť vertikálnej aj horizontálnej orientácie či mierne nahnutý motherboard tray. Aby toho nebolo málo, skrinku sme osadili viac-menej výlučne komponentami ROG, čím sme vytvorili akýsi full on Asus build.

Základné parametre


Detaily

Ako už býva pri produktoch Asus zvykom, škatuľa má prepracovanú grafiku a zobrazuje skrinku v oboch polohách (vo vertikálnej i horizontálnej).

   

Na bokoch škatule sú zase zobrazené špecifikácie aj základné funkcie a vychytávky.

Balenie je prepracované aj vo vnútri, kde nájdete škatuľku s príslušenstvom.

V príslušenstve celkovo nájdete okrem dokumentácie aj skrutkovač, skrutky, pásky na organizáciu kabeláže, adaptéry na SSD a zdroj či vymeniteľné logo.

Samotná skrinka je veľmi dobre chránená, aby počas prepravy nedošlo k poškodeniu.

Po odstránení všetkých obalov a penových výplní sa vám naskytne prvý pohľad na skrinku vo vertikálnej aj horizontálnej polohe.

   

Aby sme sa dostali do vnútra skrinky, je treba najskôr odobrať bočné kryty, ktoré sú uchytené klipom a pántom. Klip stlačíte a tým sa panel uvoľní a môžete ho odobrať.

 

Sklenená a kovová bočnica sú obe priskrutkované a navyše majú aj piny, ktoré sa zasekávajú do rámu skrinky. Pri zmene orientácie sa tak naozaj nemusíte obávať, že by vypadli.

Vnútri skrinky je pre limitovaný počet skriniek Z11 aj zberateľská postavička zabijáčky SE7EN. Uchytená je na motherboard tray pre mini-ITX a mini-DTX dosky.

   

Zo zadnej strany dosky môžete vidieť predpripravenú kabeláž a rozbočovač USB/RGB na ventilátory a podsvietenie.

Vedľa pozície na základnú dosku je aj kryt kabeláže, ktorý slúži aj ako slot pre SSD. Pri pohľade na pravý bok vidno dvojicu ventilátorov na výduchu.

   

V spodnej časti skrinky je perforácia na vetranie ako aj vyberateľný kryt s ďalšou pozíciou na SSD. Pohľad nahor zase ukazuje sklenenú bočnicu, ale aj kabeláž a vetranie grafickej karty.

   

Horná a spodná strana majú niekoľko zaujímavostí. Spodná má už spomínanú ventiláciu pod doskou, ale aj otvor na zdroj a vpravo zase otvor na kabeláž zo základnej dosky a grafiky. Horná časť je spojením skla a kovu, cez ktoré budete vidieť dovnútra skrinky a konkrétne na grafickú kartu v celej kráse.

Portová výbava je solídna so štvoricou USB typu A, z čoho sú dva USB 2.0 a dva 5 Gb USB 3.2 gen 1. Nechýba ani moderný 10 Gb USB-C. Samozrejmosťou sú tlačidlá napájania a reset, je tu ale aj tlačidlo na voľbu režimu podsvietenia RGB.

Spodné nožičky držia len klipy v štyroch rohoch a jedna skrutka. Na samotných nožičkách tak uvidíte upozornenie, že skrinku za ne nemáte prenášať, čo sa ľahko povie, ale horšie realizuje. Reálne je totiž manipulácia so skrinkou pomerne komplikovaná, keďže ju nie je kde a za čo uchopiť.

Kryt kabeláže slúžiaci aj ako pozícia SSD sa dá ľahko odmontovať na jednoduchšiu inštaláciu dosky.

V ďalšej časti sa pozrieme na proces inštalácie komponentov a výsledné zostavy so vzduchovým, ale aj kvapalinovým AIO chladičom.

  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Prvý pohľad na dosky B850. ROG Strix a Aorus Elite WiFi7

Pre procesory AMD Ryzen 9000 (a eventuálne aj 7000) vyšli nové základné dosky B850, ktoré sľubujú najmä nižšie ceny (oproti základným doskám X870/E). O konkrétnych modeloch sa toho do poslednej chvíle, dokým nevyšli, príliš nevedelo. Teraz sa ale pozrieme na dva, jeden od Asusu a druhý od Gigabyte, ktorý si neskôr podrobne rozoberieme aj v detailných testoch. Zatiaľ teda iba malý náhľad. Celý článok „Prvý pohľad na dosky B850. ROG Strix a Aorus Elite WiFi7“ »

  •  
  •  
  •  

ROG Strix Z890-F Gaming WiFi. Téma LGA 1851 podľa Asusu

Testy základných dosiek rozširujeme o Asus ROG Strix Z890-F Gaming WiFi. Tá je cenovo medzi modelmi Gigabyte (Z890 Aorus Elite WiFi7) a MSI (MPG Z890 Carbon WiFi), ktorá už boli predmetom podrobných analýz HWCooling. Aj v tomto prípade sa jedná o dosku určenú pre procesory Intel Core 200S (Arrow Lake). Viac smerom k výkonnejším triedam procesorov, keďže testovanú Strix Z890-F Gaming WiFi mimo iné charakterizuje aj robustné VRM. Celý článok „ROG Strix Z890-F Gaming WiFi. Téma LGA 1851 podľa Asusu“ »

  •  
  •  
  •  

Asus NitroPath: Vylepšené sloty DIMM zrychlí pamětí až o 400 MHz

Na trh teď přichází nová základní desky pro procesory AMD (s čipsetem X870E) i pro nové procesory Intel Core Ultra 200S (s čipsetem Z890). Na deskách Asusu bude k vidění jedna novinka, která má zlepšit výkon operačních pamětí. Jde o nové provedení slotů DIMM, které zvenku nevypadá odlišně, ale uvnitř má zlepšováky, s nimiž by se DDR5 měla dát přetaktovat na vyšší frekvence a mít lepší signál pro stabilnější fungování. Celý článok „Asus NitroPath: Vylepšené sloty DIMM zrychlí pamětí až o 400 MHz“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *