Test notebooku MSI GE76 Raider. Rocket Lake naposledy a výkonne

Testy displeja

Nová generácia notebookov sa už pomaličky objavuje v obchodoch, no než sa aj my pozrieme na prvé tohtoročné kúsky, šancu dáme ešte poslednej konfigurácii s Intel Rocket Lake a GeForce RTX 3080. Tá nám dobre poslúži aj na porovnanie s čerstvými novinkami. Notebook MSI GE76 Raider je už síce na konci predajného cyklu, stále však môže byť atraktívnou voľbou vo výpredaji alebo i z druhej ruky.

Gamut, jas a odchýlka

Obrazové vlastnosti displeja sme odmerali pomocou sondy Datacolor Spyder5Elite. GE76 Raider je ponúkaný až s štyrmi typmi displejov a testovaný kúsok dostal najmenšie rozlíšenia, ale najvyššiu rýchlosť. Ide teda o 17,3″ Full HD IPS panel s 360 Hz frekvenciou, žiaľ bez G-Sync a akýchkoľvek parametrov o kvalite zobrazenie farieb, čo neveští nič dobré. Zvyšné panely s QHD a 4K rozlíšniami majú 165 a 240 Hz v prípade QHD a bežných 60 Hz pri 4K verzii. Všetky tieto majú následne uvádzané 100 % DCI-P3 a dokonca 100 % Adobe RGB pre 4K verziu.

Testovanie prebehlo v sRGB režime, kde sme namerali 98 % sRGB, 78 % AdobeRGB, 80 % DCI-P3 a 75 % NTSC, čo je priemerný výsledok. Nejde o zlé hodnoty ale ani nič dychberúce, ako sme videli naposledy pri OLEDe v Aero 15. Naopak sklamním je jas len 230 nitov a takisto priemerná farebná odchýlka Delta E s hodnotou 3,9 je pomerne ďaleko od cielenej hodnoty <2,0.

Uniformita je tiež len dobrá a pri zobrazení čiernej farby bolo na paneli vidieť mierny edge bleed. Testovaný kúsok nebude úplne vhodný na grafickú prácu, na hry postačí, ale mali sme tu aj krajšie herné displeje. V tejto oblasti by sa oplatilo siahnuť po inom z ponúkaných modelov.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

MSI MPG Z890 Carbon WiFi: Nebezpečne blízko úplnej špičky

Základné dosky MSI v rade Carbon patria medzi to najvybavenejšie nielen v rámci ponuky tejto spoločnosti, ale celkovo. Podobne ako variant (MPG X870E Carbon WiFi) pre AMD je konektormi a portami prešpikovaný aj model pre platformu Intel LGA 1851 – MPG Z890 Carbon WiFi. Z podrobného rozboru sa dozviete i to, ako táto základná doska funguje naprieč stovkami rôznych testov. Celý článok „MSI MPG Z890 Carbon WiFi: Nebezpečne blízko úplnej špičky“ »

  •  
  •  
  •  

MSI MPG X870E Carbon WiFi: Základ v nadštandardnej výbave

Dva sieťové adaptéry, cez dvadsať portov USB, naozaj silné VRM… skrátka základná doska, od ktorej sa toho vyžaduje viac než bežne. X870E Carbon WiFi má bohatú konektivitu aj vďaka dvom čipom, ktorými je tvorený južný mostík čipsetu. Celkovo sa tak jedná o veľmi dobre vybavenú základnú dosku pre platformu AMD AM5, ktorá je drahšia, ale stále za ňu nemusíte zaplatiť devastačnú sumu. Celý článok „MSI MPG X870E Carbon WiFi: Základ v nadštandardnej výbave“ »

  •  
  •  
  •  

Platforma LGA 1851 je vonku. Test MSI MAG Z890 Tomahawk WiFi

Informačné embargo na testy základných dosiek Z890 (a takisto procesorov Intel Core Ultra 200S/Arrow Lake) skončilo. Prvé testy sme odštartovali hĺbkovým rozborom základnej dosky MSI MAG Z890 Tomahawk WiFi, ktorý vrhá svetlo aj na vlastnosti procesora Core Ultra 7 265K. V prvom rade to bude ale teraz o doske Tomahawk Z890 s miestami zásadnými zmenami oproti minulej generácii. Celý článok „Platforma LGA 1851 je vonku. Test MSI MAG Z890 Tomahawk WiFi“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *