Testy citlivosti pasívu Scythe Ninja 5 na prietok vzduchu

Pasívne (+ odtlačok termopasty)

Originálne ventilátory majú nízke maximálne otáčky, a práve preto je obzvlášť fascinujúce sledovať, ako sa chladič správa v situácii, ku ktorej ho výrobca nepredurčil – s poriadnym prievanom na rebrách. Nielen s dvoma, ale i s jedným ventilátorom. A niektoré výsledky celkom prekvapili. Nenechajte si ujsť ani výstupy z pasívneho režimu, aj vďaka nemu si chladiče Ninja získali silné renomé.

Pasívne


Upozornenie: Výsledky z pasívnych testov berte s rezervou. Na rozdiel od aktívnych režimov nimi môže v praxi výrazne zamiešať vzájomná poloha outtake ventilátorov voči pasívu. Tie môžu byť skrinka od skrinky rôzne poposúvané alebo niekto nemusí používať stropný výduch a podobne.

Odtlačok po demontáži


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Testy MSI Z890 Ace (a CU9 285K) s vodníkom CoreLiquid I360

Aké by boli výsledky štandardných testov základných dosiek, ak by sme s nimi používali chladič MSI MAG CoreLiquid I360? Lepšie. Respektíve by bolo dosahované nižšie zahrievanie jadier CPU, ktoré by tým pádom pracovali na vyšších frekvenciách, čo prirodzene znamená aj vyšší výpočtový výkon. Nie dramaticky, ale pokiaľ máme situáciu ilustrovať miskami váh, tak je ich pozícia celkom jednoznačná. Celý článok „Testy MSI Z890 Ace (a CU9 285K) s vodníkom CoreLiquid I360“ »

  •  
  •  
  •  

Endorfy Fortis 5 Black ARGB: Trochu (dosť) svetla do tmy

Pri chladiči Fortis 5 Black ARGB nestačí len konštatovať, že má oproti Fortis 5 Black osvetlený ventilátor. Tých špecifík, ktoré formujú jeho vlastnosti, je viac. Na vonkajších znakoch to ešte nevidno, pretože uvádzané parametre sú rovnaké ako u modelu bez ARGB LED, ale pri rozpitvávaní výsledkov sme už na zopár rozdielov narazili. A určite možno písať o pozoruhodných rozdieloch, nad ktorými má zmysel sa pozastaviť. Celý článok „Endorfy Fortis 5 Black ARGB: Trochu (dosť) svetla do tmy“ »

  •  
  •  
  •  

Endorfy Fortis 5 Black: Šesť heatpipe pre procesory Intel

Chladič Fortis 5 je už okrem štandardného variantu aj v kompletne čiernom vyhotovení. Oproti nižšiemu radu (Fera 5) má potom k dobru dve heatpipe, ktoré zvyšujú chladiaci výkon tohto chladiča. V praxi však uchladí viac iba niekedy. Vtedy, keď procesor dokáže z „extra materiálov“, ktoré má chladič Fortis 5 k dispozícii, profitovať. Ako to? Všetko si rozoberieme v detailnej analýze. Celý článok „Endorfy Fortis 5 Black: Šesť heatpipe pre procesory Intel“ »

  •  
  •  
  •  

Komentáre (3) Pridať komentár

  1. Nejako som z tohto nezmúdrel, možno preto, že Fera 3 pri vysokom prietoku vychádza veľmi dobre a kazí dojem všetkým ostatným. 🙂 Ale už mi je jasné prečo na Ninju 5 nasadili také nízkootáčkové ventilátory. Pod 1000 rpm proste vychádza najlepšie. tak či tak sa neviem zbaviť dojmu, že tomu pasívu čosi chýba. Teoreticky Ninji 5 mal tento test sedieť… hlboký pasív, dva 120 mm fany, čo je medzi chladičmi takého objemu dnes skôr výnimka…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *